CHCELI STE SA NIEČO SPÝTAŤ?

Aby sme vám čo najviac uľahčili orientáciu medzi produktmi Callio, pripravili sme pre vás najčastejšie odpovede na vaše otázky.

Apple Pay

Čo je potrebné pre platby s Apple Pay?

  • Apple zariadenie (iPhone, Apple Watch, iPad, a MacBook s nainštalovanou aktuálnou verziou iOS, watchOS, iPadOS alebo macOS)
  • Kartu Callio s logom Mastercard
  • Apple ID prihlásenie do Apple zariadenia
  • Nainštalovanú mobilnú aplikáciu Callio

Ako si pridať kartu Callio do Apple Pay?

Je to jednoduché. Pre nastavenie Apple Pay je potrebné pridať vašu kartu Callio s logom Mastercard do aplikácie Wallet vo vašom iPhone, Apple Watch, alebo inom kompatibilnom zariadení.

iPhone

Otvorte aplikáciu Wallet
a kliknite na znak “+”.

Apple Watch

Otvorte aplikáciu Apple Watch vo vašom iPhone a označte “Wallet & Apple Pay”, následne kliknite na “Pridať kreditnú alebo debetnú kartu”.

MacBook
Otvorte si v “Nastaveniach” položku “Wallet & Apple Pay” a vyberte “Pridať kartu”.

iPad
Otvorte si položku “Nastavenia”, kliknite na “Wallet & Apple Pay” a vyberte položku “Pridať kreditnú alebo debetnú kartu”.

Ako platiť s Apple Pay?

Apple Pay je najjednoduchší spôsob, ako platiť v obchodoch, v aplikáciách a na internete s vašimi zariadeniami iPhone, Apple Watch, iPad či MacBook.

Face ID: Pre potvrdenie platby pomocou Face ID, 2x stlačte bočné tlačidlo, pozrite na displej zariadenia a priložte ho k platobnému terminálu. Počkajte, kým sa na displeji vášho zariadenia nezobrazí „HOTOVO“. 

Touch ID: Ak máte iPhone s Touch ID, 2s stlačte tlačidlo „Domov“ a pre potvrdenie platby pridržte zariadenie na platobnom terminály so svojím prstom na Touch ID, Počkajte, kým sa na displeji vášho zariadenia nezobrazí „HOTOVO“.

Apple Watch: Na platenie pomocou Apple WAtch stlačte 2x bočné tlačidlo a priložte hodinky k terminálu. Počkajte, kým sa na displeji vášho zariadenia nezobrazí „HOTOVO“. 

Ak mám problémy s nastavením Apple Pay?

Radi vám pomôžu kolegovia z nášho klientskeho centra na telefónnom čísle: 02/32 77 37 37 (denne od 8:00 do 17:00) alebo pozrite si vdieo návodu TU.

Callio Bonsy

Callio Bonsy je univerzálna zamestnanecká karta typu „all-in-one“. Aké funkcie a služby sú v nej obsiahnuté?

Karta Callio Bonsy je jedinečný informačný systém pre správu zamestnaneckých účtov. S univerzálnou zamestnaneckou kartou typu „all-in-one“ môže zamestnávateľ ušetriť aj tisíce eur. Kartu možno využívať napríklad na zabezpečenie stravovania, na evidenciu dochádzky, čerpanie firemných benefitov a tiež na správu príspevkov na rekreáciu.

V ktorých predajniach, zariadeniach a gastro prevádzkach je karta akceptovaná?

Karta Callio Bonsy oprávňuje jej držiteľa k čerpaniu v sieti viac ako 10 000 prevádzok. Zoznam prevádzok je k dispozícii na www.callio.eu.

Sú karty vhodné a dobre využiteľné pre každú firmu aj živnostníkov? Je nejaký rozdiel pri využívaní karty živnostníkom a firmou?

Systém Callio Bonsy je vhodný pre každú firmu a aj  živnostníkov. Systém je založený na modulárnej platforme tak, aby zefektívnil náklady zamestnávateľa. Živnostníci si vďaka daňovým zvýhodneniam môžu používaním systému CALLIO BONSY znížiť daňový základ a ušetriť na daniach a odvodoch až do sumy 915 €.

Aké náklady potrebuje zamestnávateľ na implementáciu karty? Aké sú celkové náklady karty Callio Bonsy?

Systém je založený na modulárnej platforme tak, aby zefektívnil náklady zamestnávateľa. Hradia sa len skutočne realizované služby, t.j. presné sumy na stravné, rekreáciu, wellness služby či iné moderné firemné benefity.

Ako prebieha nabíjanie Callio Bonsy karty?

K úhrade za vyčerpaný kredit dochádza spravidla raz mesačne prostredníctvom faktúry zaslanej prevádzkovateľom systému Zamestnávateľovi.

Ako môže zamestnávateľ manažovať mesačný rozpočet pre zamestnancov?

Manažovanie karty prebieha online podľa preferencií zamestnávateľa. Callio Bonsy spája všetky funkcie na jednej karte a klienti neplatia extra poplatky za pripájanie modulov. Navyše, aj zamestnanec má k dispozícii klientskú zónu, v ktorej vidí svoj zostatok a môže realizovať online rezervácie.

Aké sú výhody multifunkčnej karty Callio v porovnaní s gastrolístkami?

Ak používate kartu Callio Bonsy, platíte len reálnu hodnotu produktu, ani o cent naviac. Papierové gastrolístky vo svete fungujú viac ako 50 rokov. Napriek svojej obľube medzi zamestnancami majú niekoľko nevýhod, ktoré si ich užívatelia dobre uvedomujú. Ich presná hodnota je v mnohých stravovacích prevádzkach prekážkou a nechcú z nich vydávať. Navyše, pri strate papierového gastrolístka už jeho hodnotu užívateľ nenahradí a často zaberajú miesto v už dosť preplnenej peňaženke. Z karty Callio Bonsy sa pri jej využití odpočíta presná hodnota a zamestnanec tak nemusí nič doplácať ani dopočítavať presnú sumu pri platení ako pri klasickom gastrolístku.

Čo v prípade straty alebo zneužitia karty Callio?

V prípade, že dôjde k strate alebo odcudzeniu vašej karty, môžete svojho zamestnávateľa požiadať o zablokovanie a vystavenie novej karty bez toho, že by ste o sumu na vašom účte prišli.

Na aké účely je možné kartu využiť?

Kartu možno využívať na zabezpečenie stravovania, na evidenciu dochádzky, čerpanie firemných benefitov, ako prístupovú kartu do firemných účtov a tiež na uplatnenie príspevku na rekreáciu.

Na aký limit môže zamestnávateľ nabiť zamestnancovi kartu?

Limit karty je neobmedzený, záleží  na dohode zamestnávateľa so zamestnancom.

Ako funguje technologická infraštruktúra Callio Bonsy karty?

Systém je založený na modulárnej platforme tak, aby zefektívnil náklady zamestnávateľa. Na vytvorenej technologickej infraštruktúre sa zapínajú jednotlivé moduly podľa potrieb zamestnávateľa.

Gastro karta

Ako funguje Callio Gastro karta?

Callio Gastro karta nahrádza tradičné papierové stravné lístky. Platba kartou Callio Gastro funguje jednoducho, pohodlne a bezpečne prostredníctvom POS terminálov a jej komfort si môžete užívať̌ v stále rastúcej sieti našich vybraných zmluvných partnerov. Zostatok na karte môžete sledovať vo svojom zákazníckom konte.

Aké benefity má Callio Gastro karta?

Callio Gastro karta je lídrom v oblasti zabezpečenia stravovania prostredníctvom elektronických stravovacích poukážok. Jej používanie je jednoduché v širokej sieti prevádzok. Pri nabití vašej karty budete informovaní SMS správou. Informáciu o zostatku na vašej karte nájdete na potvrdenke z POS terminálu.

Aké sú výhody gastro karty oproti stravným lístkom pre užívateľov a firmy?

Užívateľská výhoda je v tom, že namiesto množstva stravných lístkov máte v peňaženke len jednu kartu, ktorej použitie je podobne jednoduché ako je zvykom pri klasických platobných kartách, vrátane bezkontaktných platieb. Výhodou pre zamestnávateľa je takmer úplné odstránenie administratívnej záťaže, že odpadá pracnosť a náklady pri distribúcii papierových stravovacích poukážok jednotlivým zamestnancom. Ďalšou výhodou je, že zamestnávateľ neplatí žiadne opakujúce sa poplatky za doručenie, odpadá tiež riziko strát a škôd spojených s manipuláciou s ceninami.

V koľkých stravovacích zariadeniach môžem kartu použiť?

Zoznam stravovacích zariadení, kde môžete využiť Callio Gastro kartu, nájdete na – https://callio.ebr.services/

Je karta využiteľná na území celého Slovenska alebo iba v určitej oblasti/regióne?

Áno, kartu je možné využiť na celom území Slovenska v sieti viac než 10 000 prevádzok.

Môže využiť zákazník kartu aj v potravinách?

Áno, v výhodou karty Callio Gastro je, že zamestnanec sám rozhoduje o tom, na čo a kde minie kredit na gastro karte od zamestnávateľa. Kartu je možné využiť aj v potravinách.

Môže sa Callio Gastro karta používať aj v iných ako potravinových či reštauračných službách?

Callio Gastro karta umožňuje využitie na všetky zamestnanecké benefity na základe dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Pri zabezpečovaní stravovania je v zmysle platnej legislatívy určená na využitie v stravovacích prevádzkach a potravinách. Na karte je možné aktivovať aj doplnkové funkcie, napr. zamestnanecký benefit na návštevu fitness centra, nákup obľúbenej knihy či dokonca relaxačnú masáž.

Ako má zákazník postupovať v prípade straty karty, je možné ju zablokovať a dostať náhradnú?

Karta je vybavená čipom so zabezpečenou aplikáciou. V prípade jej straty môže zamestnanec požiadať o blokáciu karty a vystavenie novej.

Ako má zamestnávateľ postupovať pri dobíjaní karty?

Zamestnávateľ má k dispozícii prostredníctvom svojho rozhrania prístup k jednoduchému automatizovanému modulu objednávok, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché objednanie potrebného počtu elektronických poukážok.

Aké dlhé časové obdobie je platná karta Callio Gastro?

Elektronické stravovacie poukazy sa na elektronickú kartu dajú zakúpiť kedykoľvek, ich platnosť je spravidla 18 mesiacov od vydania. Karta Callio Gastro ako identifikačný nosič poukážok sa vydáva s platnosťou 10 rokov.

V čom spočívajú benefity gastro karty pre zamestnávateľa, znižuje pomocou nej náklady?

Zamestnávatelia na Slovensku stále častejšie nahrádzajú tradičné papierové stravné lístky elektronickými gastro kartami, ktoré pre zamestnávateľov znižujú náklady až o 20 % a živnostníkom môžu priniesť úsporu na daniach a odvodoch až do sumy 915 €.

Rekreačný poukaz

Je možné využiť jednu Callio kartu na platbu v potravinách, reštaurácii či na kúpu kúpeľného alebo rekreačného pobytu?

Áno, všetky produkty Callio je možné využívať na zabezpečenie stravovania, na evidenciu dochádzky, čerpanie firemných benefitov a tiež na zabezpečenie uplatnenia príspevkov na rekreáciu.

Aké miesto má Callio karta v praxi využívania rekreačných poukazov?

Výhodou karty Callio je automatizácia procesu sledovania a schválenia dokladov. Vďaka spolupráci s Národným turistickým systémom, CK Satur a ďalšími rezervačnými systémami sú k dispozícii exkluzívne zazmluvnené kapacity aj v čase štandardného vypredania ubytovacích možností. Ponúkame aj jednoduchý systém poskytnutia príspevku na rekreáciu prostredníctvom spracovania účtovných dokladov. Už aj cez obľúbený Booking.com. Spolupracujeme so zľavovými portálmi callio.zlavadna.sk a callio.boomer.sk. Pre komfort zamestnancov využívajúcich kartu Callio je k dispozícii klientská zóna, call centrum či osobné konzultácie a príprava pobytových balíkov.​

V akých zariadeniach a tipoch služieb môže zákazník využiť Callio kartu?

Kartu je možné využiť v stovkách ubytovacích zariadení v Callio systéme. Callio je partner Národného turistického systému SR ako aj cestovnej kancelárie Satur. Vaši zamestnanci si môžu vyberať zo širokej ponuky hotelov a penziónov s viac ako 3000 ubytovacími zariadeniami. K tomu systém zamestnancovi ponúkne aj viac ako 2000 turistických atrakcií, 300 trás a 2500 podujatí ročne na celom Slovensku. Ponúkame aj jednoduchý systém poskytnutia príspevku na rekreáciu prostredníctvom spracovania účtovných dokladov. Už aj cez obľúbený Booking.com Spolupracujeme so zľavovými portálmi callio.zlavadna.sk a callio.boomer.sk

Môžem využiť kredit na Callio karte ako rekreačný príspevok na dovolenku od zamestnávateľa?

Áno, od januára 2019 začala platiť novela zákona na podporu cestovného ruchu na Slovensku, ktorá zavádza príspevok na rekreáciu zamestnancov, tzv. rekreačný poukaz v elektronickej podobe.

Môže zamestnanec/zákazník sledovať svoj zostatok na karte v klientskej zóne? Ako sa do nej zákazník dostane?

Áno, zamestnanec má k dispozícii klientskú zónu, v ktorej vidí svoj zostatok a môže realizovať online rezervácie – https://karta.ebr.services/.

Môže zákazník realizovať prostredníctvom Callio karty online rezervácie?

Áno, rezervácie môže realizovať v dostupných rezervačných systémoch ako napríklad cez www.uzivajsislovensko.sk, ale aj cez obľúbený Booking.com alebo callio.zlavadna.sk či callio.boomer.sk​

Je k dispozícii online služba alebo call centrum, na ktoré môže zákazník v prípade potreby napísať alebo zavolať?

Áno, pre komfort zamestnancov využívajúcich kartu Callio, je k dispozícii klientska zóna a call centrum či konzultácie.

Aký je rozdiel medzi balíčkom Fresh, Comfy a Smart?

Všetky balíčky poskytujú viac ako stovky ubytovacích možností a balíčkov s online rezerváciou v Callio systéme či sledovanie výšky zostávajúceho nároku v klientskej zóne zamestnanca. Rozdiel medzi jednotlivými balíčkami spočíva v preplatení rekreácie pred, pri objednaní či po absolvovaní rekreácie, ako aj v možnosti vydania kariet.

Aké sú výhody najpredávanejšieho balíčka Smart?

Balíček Smart umožňuje zákazníkom sledovanie nároku na rekreačný príspevok s nabitím rekreačného príspevku zamestnancovi pred objednaním pobytu. Umožňuje sledovať výšku zostávajúceho nároku v klientskej zóne zamestnanca. Balíček Smart poskytuje viac ako stovky ubytovacích možností a balíčkov s online rezerváciou v našom systéme. Karta má multifunkčné využitie pre gastro poukazy, benefitný aj dochádzkový systém.

Aké ubytovacie zariadenia si môžu zamestnanci vybrať?

Zamestnanci si môžu vyberať zo širokej ponuky hotelov a penziónov s viac ako 3000 ubytovacími zariadeniami.

Existuje Callio systém s možnosťou výberu penziónov a hotelov?

Áno, prehľadný zoznam prevádzok nájdete na – www.uzivajsislovensko.sk. Vďaka spolupráci s CK Satur máte k dispozícii exkluzívne zazmluvnené kapacity aj v čase štandardného vypredania ubytovacích možností. K dispozícii sú aj ubytovacie kapacity na Booking.com alebo callio.zlavadna.sk či callio.boomer.sk.

Môžu využiť zamestnanci Callio kartu aj na kúpu turistických atrakcií či kultúrnych podujatí?

Áno, pre zamestnancov je v ponuke viac ako 2000 turistických atrakcií, 300 trás a 2500 podujatí ročne na celom Slovensku.