Vyberte stranu

Situácia posledných dní nepridáva na dobrej nálade nikomu z nás. Ponúkame vám preto recept, ako v súlade s aktuálnymi opatreniami na chvíľku opustiť každodenné povinnosti – dajte si na pár dní voľno, vypnite správy v televízii a dáta v telefóne, zbaľte si bicykle, turistické topánky, pršiplášte, knihu alebo spoločenskú hru a dobrú spoločnosť a urobte si čas pre seba na malej jesennej dovolenke na Slovensku.

Hotel Lominca**** v Tatranskej Lomnici ponúka všetko z menovaného: privíta vás welcome drink a minerálka, počas pobytu dostanete poctivé raňajky z produktov slovenských fariem a z vlastnej produkcie hotela rovno na izbu. V cene pobytu máte vstup do Galérie Lomnica, takže sa môžete tešiť aj z kultúrneho vyžitia. Hotel má v ponuke aj zaujímavú možnosť ubytovania v izbách s historickým zariadením, ktoré sa nachádzajú v historickej časti hotela. Ulahodia predovšetkým hosťom, pre ktorých je kvalitné ubytovanie v spojení s históriou to pravé. V niektorých podkrovných izbách sa prebudíte pohľadom na Lomnický štít – nezabudnuteľná útulná vysokohorská atmosféra.

V rámci Tatranskej Lomnice si môžete spraviť výlet k vodopádom Studeného potoka, k Zamkovskej chate, navštíviť Tatrabob alebo sa prejsť náučným chodníkom Spevavce tatranské. Stojí za to aj túra k Skalnatému plesu, Skalnatej chate či výstup na obľúbený Lomničák.

Ešte tu chvíľu zostaneme – tentokrát s ponukou APLEND Hotela Kukučka ****. Apartmán je vhodný pre 2-4 osoby , pričom za dieťa do 6 rokov neplatíte. V apartmáne je pre vás pripravený skutočný komfort pre maximálny oddych – obývacia miestnosť s TV so satelitnými kanálmi a s rozkladacou pohovkou, kuchyňa so zabudovanou varnou doskou, mikrovlnnou rúrou, chladničkou s minibarom, varnou kanvicou a jedálenským kútom. Okrem toho sú súčasťou vybavenia apartmánu aj osušky, uteráky, župany, hotelové papuče a kozmetické utierky. Posedieť si môžete na balkóne, ktorý patrí k apartmánu. Po celodennej turistike tu nájdete oddych pre telo aj dušu.

Ideálnu polohu na ubytovanie v obkolesení krásnej prírody Nízkych Tatier ponúkajú Chalets Apartments Centrum v Jasnej, chatky so službami 4* hotela. Chaletové apartmány sú vybavené samostatnými spálňami, obývačkou a kuchynkou – skvelé pre štyri osoby či rodiny s dvomi deťmi. V chaletoch vám nebude chýbať skutočne nič – budete mať pripravené aj drevo do krbu, chatky sú vybavené umývačkou riadu, kávovarom, mikrovlnkou a DVD prehrávačom. Z chaletov to máte na skok k Vrbickému plesu, rozhľadni na Ostredku či do Demänovskej ľadovej jaskyne.

Ak preferujete lokalitu Jasná Záhradky, určite vás zaujme ponuka ubytovania v Chalets Jasná Collection Záhradky. V cene máte jednorazový obojsmerný lístok na lanovku, okrem toho sa na okolí ponúkajú výlety do Tarzánie Jasná, k Jaskyni mŕtvych netopierov alebo k rozhľadni Pavčina Lehota.

V okolí Kežmarku môžete aj v týchto dňoch navštíviť Kežmarský hrad, ranč Čajka či Múzeum meštianskej bytovej kultúry. Ako ubytovanie na vás čaká príjemný Hotel Hviezdoslav **** priamo v Kežmarku. Raňajky si prídete vziať v hotelových papučkách a županoch iba ku dverám izby. Do pozornosti určite dávame romantické izby DeLuxe, ktoré sa vyznačujú eleganciou, komfortom a historickou noblesou. Nachádzajú sa v historickej časti hotela, čomu je prispôsobené aj ich zariadenie so zaujímavými prvkami – napríklad benátska maľba.

Ubytovanie na Chate Margitka v Dúbrave je skvelé pre dlhší pobyt na 4 noci, aby ste si stihli užiť všetko, čo sa vám tu ponúka. K ubytovaniu dostanete aj dva lístky na lanovku Chopok, fanúšikovia sci-fi si môžu urobiť výlet k Drevenému človeku – soche Groota zo Strážcov galaxie. Tradičnejší turisti sa vyberú zasa ku krásnemu Drevenému kostolu vo Svätom kríži. Chatka ponúka oplotený pozemok s detským ihriskom, altánkom, grilom, kotlíkom a ohniskom, takže môžete zažiť s rodinkou atmosféru tej pravej jesennej grilovačky pri ohníku. V chatke je detský kútik s hračkami a hrami pre deti, stolný futbal, stolný tenis či šípky. Hor sa na turistické chodníčky a cyklotrasy s menšou aj väčšou náročnosťou.

Načerpať energiu, užívať si pohodu a zažiť tú pravú aktívnu dovolenku môžete aj v Terchovej. Bezpečný jesenný oddych v Penzióne Jánošíkova Valaška *** ponúka okrem pohodlného ubytovania pre vás a vaše deti aj skvelé tipy na výlety: zábavná aktivita escape room Jánošíkov príbeh, rozhľadňa Terchovské srdce alebo kostol s dreveným Betlehemom, toto všetko a oveľa viac na vás čaká na malebnom severe Slovenska.

Predstavte si, ako sa vo dvojici romanticky vytrhnete z každodenných povinností a až sa vám z toho zastaví čas. Villa Carpe Diem v Trenčianskych Tepliciach je na to ako stvorená. Relax telu doprajete s 30 minútovou masážou pre dvoch. Za aktívnym oddychom sa môžete vybrať na náučný chodník Jeleň – Baračka, do Jánošíkovej jaskyne – Klepáč alebo na túru na Chatu pod Ostrým vrchom.

Aká je vaša predstava ideálneho rána? Jemný šum lístia za oknami, čerstvý vzduch Liptova, zelená dolina, v ktorej vládne úžasný pokoj… Ak sa vám to pozdáva, príďte si oddýchnuť do novovybudovaného penziónu Malino v Ružomberku. Pestré aktivity v okolí pre celú rodinu, turistika, výlety – to všetko zažijete napríklad v Bike parku Malinô Brdo, pri Jeleňom vodopáde v Čutkovskej doline alebo na túre k Hradu Likava.

Našu tour de Slovensko zavŕšime tiež pobytom na Liptove – konkrétne v Liptovskom Mikuláši v Holiday Village Tatralandia. Útulné chatky v malom dovolenkovom mestečku sú vhodné pre každého dovolenkára, ich čaro a atmosféra vám zaručia pobyt s množstvom dobrodružstva a fantázie. V cene pobytu máte spiatočný lístok na lanovku pre každú ubytovanú osobu a celodenný vstup do Tatrapolis & ZOO kontakt. V areáli sú viaceré športoviská, detské ihriská, môžete si bezplatne zapožičať bicykle, či kotlík na varenie gulášu pri vonkajších griloch.

Nenechajte sa túto jeseň odradiť od oddychu a dovolenky, ktorá spĺňa všetky bezpečnostné pravidlá. Nabite si baterky v úžasnom prostredí slovenskej prírody a domov sa vrátite ako znovuzrodení.