Vyberte stranu

Gurmáni všetkých krajín, spojme sa! Už aj v rámci obedového menu dokážete natrafiť na príjemné, netradičné, exotické či orientálne gastronomické zážitky – reštaurácie sa navyše snažia robiť všetko preto, aby zážitok z jedla nebol o nič horší ani pri donáške. Pripravili sme pre vás prierez toho najzaujímavejšieho, čo bratislavské reštaurácie aktuálne ponúkajú aj v rámci donášky jedla cez DONES.TO. Čo si vyberiete – výdatné raňajky, chutný obed či kvalitnú a zdravú večeru?

Vietnam na tanieri
Ázijská kuchyňa za posledné roky rapídne zmenila svoj charakter. Ľudia milujú kombináciu čerstvej zeleniny, byliniek a lahodných surovín s rezancami v populárnom Bun Bo Nam Bo. Najlepší liek na nachladnutie, aj dobrú náladu je obrovská misa nekonečne dlho vareného vývaru Pho. A keď to všetko zaklincujete jarnými rolkami s arašidovou omáčkou, je to nebo! No a povedzte, že by ste si teraz hneď jedno z týchto jedál nedali… Skúste autentickú reštauráciu Papaya, jednu z prvých vietnamských reštaurácií v Bratislave. Určite to nebude krok vedľa.


Zdroj: https://www.instagram.com/eatdrinkjkt/

Pizza, pasta!
Pri návšteve talianskych reštaurácií si dnes už aj v našom hlavnom meste môžete pripadať ako v zašitej neapolskej uličke so skvelým jedlom a pohárom vína. Pizza už dávno nie je iba „slaný koláč“ a paradajková polievka sa nevarí iba z vody a pretlaku, zabudnite na to. Autentickú taliansku kuchyňu zaručene nájdete napríklad v Ristorante Italiano da Cono – keď si odtiaľto objednáte obed, čaká vás mimoriadne príjemná dovolenková letná nostalgia.


Zdroj: https://www.instagram.com/jemjem_sk/

Kuchyňa s francúzskym prízvukom
Francúzska kuchyňa v našich končinách nezažila taký rozmach ako talianska, či ázijská, o to cennejšie bude pre vás ochutnať tieto jedlá, pripravené poctivo, podľa spoľahlivých a overených receptúr. Nebojte sa slimákov na masle, ochutnajte preslávenú francúzsku cibuľačku, obľúbený quiche alebo lahodný croque-monsieur. Za týmito dobrotami nemusíte nevyhnutne precestovať celú Európu. Vyskúšajte jedlo z Natacha Pacal Restaurant – JabouJrout, vaše chuťové poháriky to ocenia.


Zdroj: https://www.instagram.com/np_restaurant/

Exotický, farebný a pestrý Havaj
Ak ste ešte nedali šancu miske plnej dokonale ladiacich čerstvých surovín s názvom poké bowl, máte čo doháňať. Kúsky marinovaných rýb, mäsa či tofu, v spojení s ryžou, hromadou čerstvej zeleniny a extrémne chutnou omáčkou, toto jedlo vás milo prekvapí.  Poké označujú aj ako sushi v miske, no trocha sa vymyká striktným japonským pravidlám. Jednotlivé chute spolu krásne ladia a variabilnosť kombinácií vás očarí. Otestovať to môžete napríklad v Poké Bistro – Bratislava. Toto jedlo sa nedá nemilovať.


Zdroj: https://www.instagram.com/poke.bistro/

Najvoňavejšia kuchyňa sveta

Indická kuchyňa je mimoriadne špecifická pre svoje výrazné chute a vône, vďaka čomu má obrovské množstvo priaznivcov. Z kvalitných reštaurácií s ponukou autentických indických jedál si v Bratislave našťastie už tiež môžeme vyberať. Verzie indických pokrmov s mäsom, aj bez mäsa, s typickým naanom alebo ryžou, nasladlé alebo extrémne pikantné, radosť si vyberať. Na záver si uchlipkávate skvelé mango lassi a o kulinárske potešenie máte postarané. Odporúčame napríklad CHUTNEY indian restaurant & bar, tento zážitok vás iste nesklame.


Zdroj: https://www.instagram.com/chutney_indianrestaurantbar/

Na Slovensku po Slovensky
Nebojte sa, nezabudneme pochváliť ani našu milovanú tradičnú slovenskú kuchyňu. Naše domáce gastro tiež prešlo pozitívnym vývojom, v kuchyni sa šéfkuchári snažia využívať čerstvé suroviny od lokálnych dodávateľov, pričom dodržiavajú klasické receptúry našich starých mám, ktoré máme všetci radi a robia našu národnú kuchyňu tým, na čo sme hrdí aj v zahraničí. Vyberte si niektorú z lokálnych dobrôt v reštaurácii Halushka – jedlá sýte, chutné a za dobrú cenu.


Zdroj: https://www.instagram.com/halushka_freshmarket/

Koncept moderného bistra
Čoraz populárnejšie sú bistrá, ktoré majú v ponuke málo jedál, špecializujú sa iba na niekoľko obľúbených pokrmov svojich zákazníkov, spájajú prvky street foodu, poctivého varenia z kvalitných surovín a miešajú medzinárodné kuchyne. Takže aj z jedálneho lístka, ktorý má menej ako 10 položiek, si hravo vyberiete chutné jedlo, ku ktorému sa budete radi vracať. Presne takýto koncept majú aj v Punk Kitchinn, je to láska na prvé zahryznutie.


Zdroj: https://www.instagram.com/punk_kitchinn

Všetky spomínané dobroty si môžete objednať cez donáškovú službu DONES.TO. A navyše, pri platbe za objednávku môžete využiť okrem bežných platobných spôsobov aj svoju Callio kartu – 30 % z prvej objednávky dostanete na svoju kartu späť. Vyskúšajte si to napríklad dnes na obed, garantujeme vám, že sa budete zalizovať až za ušami. DONES.TO doručuje jedlo aj do satelitov v okolí Bratislavy – na home office či do kancelárií.