Máme pre vás tip, ako využiť dlhé chladné večery, využiť čas strávený na gauči a spojiť príjemné s užitočným. Čo keby ste tento rok vyriešili vianočné darčeky v predstihu, potešili seba aj svojich blízkych niečím pekným a navyše na to využili výhody, ktoré sa vám ponúkajú s Calliom? Ešte nikto s určitosťou nevie, ako to bude s návštevou kamenných predajní pred Vianocami. Nenechajte to na náhodu a prejdite si všetky možnosti, ktoré sa vám ponúkajú.

Okrem iných aj na zľavových portáloch callio.zlavadna.sk a callio.boomer.sk.

Fotodarčeky

Aktivita na večer pri šálke čaju či vareného vína – okrem milej nostalgie pretriedite staršie fotky zo všetkých zariadení a dáte si vyrobiť darček pre svojich blízkych. Fotokalendáre s vnúčatkami pre starých rodičov alebo foto z dovolenky na plátne pre partnerku? Ďalší tip pre vás – mladomanželia môžu vyrobiť rodičom a svokrovcom krásnu knihu s foto spomienkami na ich veľký deň. A toto ste ešte určite nevideli – lampa s tienidlom z fotografie podľa vášho výberu – budete sa doma predbiehať, kto ju rozsvieti!

Darovať zdravie, to sa v dnešných dňoch počíta

Mnohé darčeky s Calliom majú platnosť aj počas budúceho roka. To je skvelá možnosť darovať blízkym nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, ktorú by si možno sami nedopriali. Skúste dentálnu hygienu, fyzioterapiu či dokonca infúzie s vitamínom C vynikajúce pre oslabenú imunitu v zimných mesiacoch. Niet nad darček, ktorý okrem toho, že poteší, aj reálne pomôže.

„Predplaťte“ cestovateľom radosť

Aj napriek tomu, že teraz je cestovanie obmedzené, prečo milovníkom turizmu odopierať to, čo najviac milujú. Kúpte im pobyt s tým, že sa naň môžu aspoň tešiť celé obdobie, kým cestovať bude znova bezpečné a v poriadku. A koniec koncov, mnohé ubytovania ponúkajú možnosti oddychu aj v dnešných dňoch, samozrejme, s prihliadnutím na bezpečnostné opatrenia. Ponuku pobytov s dlhou platnosťou si môžete pozrieť tu.

Adrenalínové zážitky

Máte blízkych, pri ktorých pyžamom s ponožkami nezabodujete? Našťastie, možností aktívneho vyžitia a intenzívneho zvýšenia adrenalínu je tu tiež mnoho. Darujte šialenú jazdu na pretekárskom okruhu Slovakia Ring v tátošovi podľa vlastného výberu, tým, ktorým sa jazda na zemi máli, je tu pilotovanie lietadla, či let balónom. No a pre tých, ktorým sú už turistické topánky málo adrenalínové, tu máme kurz istenia a lezenia na leteckej stene. O rok už môžete spolu liezť na skutočné kopce!

Aktívne strávený čas pre vašich drobcov

Zabudnite na mobily, tablety a inú elektroniku a doprajte deťom pohyb, prírodu, či zábavné náučné aktivity, ktoré ich navyše zabavia na dlhší čas. Darujte im kurzy plávania a cez leto na dovolenke sa spolu vyšantíte už v hlbokej vode. Mnohé decká milujú kone – čo tak popozerať sa po kurzoch jazdenia vo svojom okolí? To bude radosti v očiach, keď si rozbalia takýto darček! Ďalšie odporúčanie, ktoré pre vás máme, môžete absolvovať s deťmi spolu – predplaťte si tenisové tréningy pre deti, aj dospelých. V zdravom tele, zdravý… Veď to poznáte, smelo do toho! Aaa, nekončíme, pre malých zvedavých vedcov odporúčame science workshop, kde si môžu vyskúšať mnoho zábavných pokusov a naučiť sa pri tom čo to z chémie a fyziky. Darček pre celú rodinu si zabezpečíte, ak kúpite pre všetkých účasť v hre escape room alebo pátračskej hre. Obdarovať niekoho svojim voľným časom je v dnešných uponáhľaných časoch skutočne krásne gesto.

Pozrite sa na záľuby blízkych z druhej strany

Máte doma gurmána? Darujte niečo naozaj netradičné, napríklad lahodnú španielsku šunku, ktorá bude nielen skvele chutiť, ale aj efektne vyzerá. Máte v domácnosti milovníka kávy? Postarajte sa mu o zásoby kávy na celý rok, nech vám káva rozvoniava v každom kúte. Začali vaši súrodenci žiť ekologickejšie? Podporte ich napríklad znovu použiteľnými vreckami na ovocie a zeleninu.

Poukážky ako záchrana pre nestíhačov

Ak patríte k tým, ktorí si nákupy darčekov nechávajú na 23.12., máme pre vás tiež šikovný tip. Napíšte na papierové kartičky, že darujete zdravie, šťastie a zážitok a vložte ich do obálky. Ku každému slovu pripojte prislúchajúcu poukážku – „zdravie“ k zdravotnej procedúre, „šťastie“ – na nákup nejakého osobného predmetu, čo na mieru poteší priamo obdarovaného a „zážitok“ môže byť jedna z mnohých zážitkových poukážok, ktoré sme si už spomínali. Darček máte vybavený za 10 minút a efekt zaručený 🙂

Potešte aj seba samého

Na záver jeden sebecký tip, ale oprávnene! Potešte v týchto dňoch aj sami seba. Doprajte si niečo, čo dlho odkladáte, čo si odopierate alebo na čo ste si v posledných dňoch nevedeli nájsť čas. Zbehnite na masáž alebo ku kozmetičke, odhodlajte sa konečne ku kurzu angličtiny či klavíra. Alebo si len znásobte pohodu vo vlastnom príbytku – napríklad neskutočnou vôňou z aroma difúzera. Všetky tie veci, ktoré nevyhnutne na prežitie nepotrebujete, ale navodia skvelý pocit spokojnosti a radosti, že ste urobili niečo len a len pre seba.

Všetky spomínané tipy a ešte oveľa viac podľa vlastných preferencií nájdete na portáloch callio.zlavadna.sk a callio.boomer.sk.