Vyberte stranu

Aktuálne u nás na Slovensku stále trvá zákaz vychádzania. Tieto časy ovplyvnili mnohé životy tak, ako sme si predtým ani nedokázali predstaviť a rozhodne nie sú ľahké pre nikoho z nás. Rozhodli sme sa priniesť vám zopár praktických Callio tipov, čo robiť, aby ste sa doma nielen nezbláznili, ale aby ste si dokázali tieto dni aspoň trocha spozitívniť a ozvláštniť. Lebo okrem toho, aby sme sa chránili po fyzickej stránke, stále je tu naše psychické zdravie, o ktoré je rovnako dôležité sa starať.

Plánujte

Hovorí sa, že plánovanie a snívanie je výborná vec, ako poslať šedé myšlienky preč. Otvorte si web Užívaj si Slovensko a začni si plánovať jarnú, letnú alebo hocijakú dovolenku či pobyt. Naplánuj atrakcie, športové trasy či kultúrne pamiatky. Lockdown nebude trvať večne a život sa jedného času vráti do normálu. Zapojte do plánovania celú rodinu! Deti môžu vyberať kúpaliská, otecko krčmičky kde sa zastavíte na jedno orosené a mamičky zasa vyberať útulné ubytká pre celú rodinku.

Môžete využiť aj systém Callio Rekre, kde si môžete vyberať zo širokej ponuky hotelov a penziónov s viac ako 3000 ubytovacími zariadeniami. Nájdete tu tipy na viac ako 2000 turistických atrakcií, 300 trás a 2500 podujatí ročne na celom Slovensku. Môžete tu využiť svoj príspevok na rekreáciu aj na zľavových portáloch na stránke callio.zlavadna.sk alebo callio.boomer.sk.

Doprajte si pobyt na čerstvom vzduchu

Obmedzenia sú jedna vec, ale skúste si urobiť výlet aj z obyčajnej cesty do potravín. Preskúmajte zákutia svojho mesta, či obce a spravte si prechádzku do kútov, v ktorých ste ešte neboli. Aj krátka prechádzka, počas ktorej si urobíte dve kolečká okolo paneláku, je lepšia, ako sedieť celý deň doma.

Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie, spravte si z toho taký svoj malý denný rituál. Keď svieti slniečko, čerpajte z neho energiu, dobije vás lepšou náladou do ďalších dní. Skúste sa poriadne teplo obliecť, zabaľte do deky a vypite si ráno kávu na slnečnej terase či balkóne. Deň bude vyzerať hneď lepšie. Ak máte doma deti, pohyb na čerstvom vzduchu je pre nich veľmi dôležitý, myslite na to, aby sa ich deň neokliesnil iba na presuny medzi notebookom, telefónom a telkou.

Objednajte si niečo pre radosť

Potešte sa hoci aj v bežný deň. Kúpte si niečo, po čom dlho túžite a zatiaľ k tomu nebola príležitosť. Hlavne, nech vám to urobí radosť. E-shopy fungujú o sto šesť, či už si vyberiete pre seba praktický darček alebo niečo, čo poteší skôr vašu dušu, je to jedno, no rozhodne odporúčame odmeniť sa, len tak. Držitelia karty Callio Bonsy si môžu navyše na webe pozrieť, v ktorých obchodoch a prevádzkach si môžu aktuálne uplatniť nejakú peknú zľavu. Tak, čo to bude? Knižka, nová hudba alebo nákup netradičných potravín?

Spravte niečo, čo ste nikdy nerobili

Naozaj popustite uzdu svojej fantázii a skúste aj vo vlastnom príbytku zažiť niečo, čo ste ešte nerobili. Filmový maratón, online vedomostný kvíz s kamarátmi cez videohovor? Pozvite partnera do tanca, keď budete počuť hrať obľúbenú pesničku. Postavte si s deckami bunker, ako keď ste boli malí a rozprávajte si v ňom večer s baterkou dobrodružné príbehy.

Vytiahnite elektrický gril a spravte si balkónovú grilovačku s vareným vínkom. Alebo sa v niektorý deň vyobliekajte, ako keby vás čakala nejaká významná spoločenská udalosť… Všetko, čo nie je stereotyp, sa počíta. 🙂

Dnes jednoducho nevarte

Ak sa vám zdá, že za posledný rok ste polovicu svojho života strávili pri sporáku, vyhraďte si deň-dva v týždni, keď sa odmeníte a nebudete variť. Vyskúšajte si objednať jedlo, napríklad z donáškovej služby DONES.TO. Široká ponuka jedál, od slovenskej klasiky cez taliansku kuchyňu, ázijskú až po mnohé ďalšie neprebádané chute. Čo tak ochutnať niečo nové, čo ste predtým ešte nikdy nejedli? Alebo nech si každý člen rodiny vyberie z reštaurácie jedlo a môžete si spraviť doma v kuchyni malé švédske stoly a hrať sa na profesionálnych degustátorov.

dones.to

Cez donášku jedla si môžete zabezpečiť všetky chody od raňajok až po neskorú večeru, jedlo vám donesú domov na homeoffice, aj do kancelárie. A s DONES.TO sa môžete postarať napríklad aj o romantickú večeru s partnerom, oslavu narodenín člena domácnosti alebo chutné jedlo k víkendovému filmovému maratónu. Navyše, pri platbe Callio kartou vám DONES.TO vráti z prvej objednávky 30 % späť.

Znesiteľnejší homeoffice

Aby vás práca z domu nebolela mentálne, ani fyzicky, musíte spraviť zopár preventívnych opatrení. Nájsť si správny biorytmus pre svoj pracovný deň je alfa a omega. Lepšie fungujete večer? Tak sa ráno a doobeda netrápte a využite svoj čas vtedy na cvičenie, prechádzku alebo prípravu obeda. Nájdite si systém, ktorý vám bude vyhovovať a môžete viditeľne zvýšiť svoju pracovnú efektivitu. Ste ranné vtáča? Neprehadzujte sa v posteli, ale naštartujte svoj pracovný deň a poobede si už môžete užívať aktivity s rodinou naplno. Pre telo doprajte pár vítaných zmien – veľa urobí napríklad výmena stoličky alebo pracovného stola za nejaký pre telo ergonomickejší variant.

Ak vás bolia oči a hlava z neustáleho pozerania do obrazovky, objednajte si špeciálne okuliare pre prácu na PC, je to malá pomôcka s veľkým výsledkom. Vždy po hodine/dvoch sa ponaťahujte, prejdite po byte, urobte pár jednoduchých cvikov. Aj maličkosti môžu pozitívne zmeniť váš pracovný deň.

Pokúste si zachovať optimizmus, všetky horšie dni raz pominú a musíme dúfať, že všetko sa už čoskoro vráti do starých dobrých koľají 🙂 Tak si poďme spraviť dni dovtedy peknými a spokojnými.