Vyberte stranu

Ak vaša duša narieka za letom, ktoré nám máva na rozlúčku svojimi poslednými teplými dňami, netreba vôbec zúfať. Jeseň ponúka ideálne možnosti na romantiku, oddych či regeneráciu a tí aktívnejší z nás môžu využiť dožlta sfarbenú prírodu na turistiku či pekné výlety s najmenšími.

Keď sa povie ideálny jesenný víkend, predstavíte si hrubú teplú deku, veľký hrnček teplého čaju, praskajúci ohník z krbu, tlejúcu vonnú sviečku, huňaté ponožky, dobrú knihu, film alebo seriálový maratón a spoločnosť milovanej osoby. Prečo si tento stelesnený relax nedopriať na predĺženom víkende v niektorom z krásnych slovenských miest, v obkolesení čarovnej jesennej prírody, obohatený o wellness a dobrú gastronómiu? Máme pre vás pár tipov, kde si takéto momenty vychutnáte naozaj intenzívne.

Štvorhviezdičkový elegantný Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici v secesnej budove z roku 1905 s výhľadom na Tatry sa nachádza 11 minút pešo od Ski múzea a Múzea Tatranského národného parku. Interiér aj exteriér hotela vám ponúka možnosti kochať sa luxusným prostredím a budete odchádzať so skvele vyzerajúcimi fotkami ako z romantického historického zámku. Pri príchode na izbu vás bude čakať vychladené Prosecco s pralinkami a v rámci pobytu sa môžete hýčkať 5-chodovou degustačnou večerou s vínom, relaxačnou masážou alebo selekciou bylinných čajov priamo na izbe.

Ak by ste sa chceli ruka v ruke poprechádzať v okolí zlatisto sfarbeného Štrbského plesa, využite ubytovanie vo wellness hoteli FIS***. Vysoká nadmorská výška, krásne výhľady a očarujúca okolitá príroda robia tento hotel výnimočným. Užijete si aj unikátnu gastronómiu z dielne majstra Červenku počas 5 – chodovej degustačnej večere s vínom. Počas pobytu je na vás vo wellness centre pripravený tiež oddychový rašelinový zábal.

Synonymum jesennej romantiky predstavuje Hotel Tri Studničky **** so svojou ponukou s názvom Absolut Romance. Hotel je adult friendy, čo predstavuje čas strávený v dokonalom prostredí pre vás a vašu milovanú osobu. V srdci Demänovskej doliny sa zahrejete pravou jesennou láskou toho najromantickejšieho útočiska pre dvojice. Okrem vstupu do wellness centra s horskou plážou vás čaká welcome drink, romantická výzdoba a fľaša sektu na privítanie na izbe, štvorchodová večera pri sviečkach a vstup do súkromného boutique wellness, navyše s peelingom s himalájskou soľou. Čo viac…

Kompletné zresetovanie tela aj duše nájdete v Grand Boutique Hotel Sergijo, luxusnom business a wellnes hoteli v prekrásnom pokojnom prostredí parku pri jazere Sĺňava. Tento pobyt je zameraný na maximálny komfort hostí, preto dámam ponúka liečebné procedúry ako klasická masáž chrbta či reflexná masáž nôh a chodidiel. Pre pánov je zasa pripravená masáž HOT Stone lávovými kameňmi a masáž chrbta a šije. Spoločne si odpočiniete v privátnom jacuzzi a pozhovárať sa môžete pri poobednom čaj s domácim zákuskom v exkluzívnom anglickom lobby bare.

Vynorí sa vám pri pojme romantika automaticky predstava pozorovania hviezdnej oblohy? Nič nie je nemožné. Keď zavítate do Wellness hotelu Borovica vo Vysokých Tatrách, je tu pre vás pripravený kúpeľ v súkromnej jacuzzi pod holým nebom s fľašou sektu a kráľovská aromatická masáž vo dvojici. Neobmedzený vstup do saunového sveta s fínskou saunou, tureckým parným kúpeľom, infra saunou, bylinkovou saunou, eukalyptovou saunou, hviezdnym tepidáriom a relax barom s krbom a biliardom, to všetko sú ďalšie príjemné bonusy pobytu.

Ak sa túžite cítiť skutočne „kráľovsky“, navštívte luxusný hotel Royal Palace***** v Turčianskych Tepliciach – ponúkne kráľovskú starostlivosť pre telo, aj chuťové zmysly. Starostlivosť o zdravie hostí je tu na prvom mieste. Stará sa o to aj jedinečný liečebný aquapark vďaka turčianskej minerálnej vode, ktorá je nielen termálna (na prameňoch s teplotou 44 – 46°C), ale svojím zložením s obsahom minerálnych látok až do 1.520 mg/l má výrazne liečivé účinky najmä pre pohybové a urologické ústrojenstvo. Dva bazény (Ľudový a Červený kúpeľ) stoja priamo na minerálnych žriedlach.

Pre aktívnych ľudí, ktorí dlho neobsedia alebo rodiny s deťmi, ktoré sa potrebujú vyšantiť a vybehať dosýta, sú tu tiež inšpirácie na pobyty, ktoré splnila všetky akčné predstavy. V Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši sa môžete tešiť na neobmedzené vstupy do aquaparku v cene ubytovania vrátane prvého aj posledného dňa pobytu, plus dostanete zľavu 20 % na vstup do Keltského saunového sveta. Personál hotela vám bez problémov vie zapožičať ľubovoľný detský inventár na požiadanie.

Šport Hotel Donovaly ponúka pobyt s pravou rodinnou atmosférou. Deti si užijú veľa zábavy na detskom ihrisku alebo pri púšťaní šarkanov, vy sa zrelaxujete vo wellness a na masáži. Pri prechádzke lesom vám bude pod nohami šuchotať opadané lístie a vychutnáte si pohľad na kŕdle vtákov, ktoré odlietajú do teplých krajín. Ak hľadáte jesennú dovolenku na juhu Slovenska, v Miraj Resort v Lučenci ste aj s deťmi tiež všetci vítaní. Veselý pobyt plný aktivít na vás čaká aj v Penzióne Jánošíkova Valaška v Terchovej. V activity room sa o zábavu pre vaše ratolesti postará detský kútik, stolný futbal a spoločenské hry.

Vychutnajte si farebnú jeseň na Slovensku, nech toto ročné obdobie nie je prekážkou vášmu oddychu, ale naopak, výhodou s množstvom skvelých možností, ako môžete stráviť voľný čas.