Vyberte stranu

Čo je možné robiť vo voľnom čase, aj keď sa bezpečnostné opatrenia kvôli pandémii menia z minúty na minútu? Prečítajte si náš optimistický článok o tom, že aj keď život nejde momentálne v úplne bežných koľajach, stále je tu množstvo aktivít, ktorými si vyplniť čas aj v nečase. A budete sa diviť, je to práve karta Callio, ktorá vám tieto dni môže spríjemniť.

Môj krásny voňavý, prehľadný, uprataný dom – môj hrad

Váš domov sa pre vás stal doslova pevnosťou, v ktorej strávite skutočne veľa veľa času. No a všetko, na čo bežne priestor (možno ani chuť) nemáte, môžete spraviť teraz. Presaďte si kvety, vytrieďte si šatník, zbavte sa starých vecí, ktoré už nenosíte a nepoužívate. Skúste na bazároch predať, čo má ešte hodnotu a darovať to, čo ešte niekomu môže poslúžiť. Urobte si poriadok v komorách, preberte potraviny a vyhoďte tie, ktoré sú už po záruke. A za odmenu, keď tieto veci splníte, si kúpte jednu peknú nadčasovú vec, z ktorej budete mať radosť na dlhé obdobie – obraz či grafiku na stenu, novú izbovku, nejakú špeciálnu dobrotu, ktorú by ste si bežne nekúpili alebo obľúbený album či LPčku.

via GIPHY

Čas len a LEN pre seba

Aj keď to môže byť niekedy ťažké skĺbiť so zvyškom rodiny a ich potrebami, povinnosťami a aktivitami, skúste si vyhradiť aspoň pár chvíľ v týždni iba pre seba. Dočítajte rozčítanú knižku, zacvičte si doma, pustite si hudbu, na ktorú máte náladu, prihláste sa na online kurz, vzdelávajte sa vo svojom odbore, maľujte, tvorte, robte veci, ktoré sú vám príjemné a z ktorých budete mať radosť. Zaveďte tento zvyk vo vašej rodine, vysvetlite, prečo je pre vás dôležité mať svoju chvíľku pre seba a prečo by si ju mali nájsť aj zvyšní členovia rodiny. Pohoda, ktorú vám to všetkým dá, je na nezaplatenie.

Aj vaša Callio Plus karta vám môže pomôcť zrealizovať mnohé zo spomínaných vecí – TU nájdete zoznam viac ako 10.000 prevádzok, kde môžete využiť zľavy na nákup rozsiahleho sortimentu produktov, na zľavy vo vybraných obchodoch, či na jednotlivé služby. Ak Callio Plus kartu ešte nevlastníte, spýtajte sa svojho zamestnávateľa, aké má možnosti takúto kartu vám zabezpečiť ako firemný benefit.

via GIPHY

Nové slovo v slovnej zásobe – extravilán

Keď sa vám dá, vyberte sa do prírody. Nemusíte vyhľadávať najviac turisticky navštevované miesta, ale aj 15 minútová prechádzka do najbližšieho parku či lesa vám spraví lepšie na tele, aj na duši. „Vyvenčiť“ nemusíte len domáce zvieratká, vezmite so sebou von partnera, deťúrence, bábätko v kočíku… Všetko samozrejme s ohľadom na bezpečnostné opatrenia, ale vždy sa dá urobiť si aspoň zdravotné kolečko okolo paneláku alebo vybehnúť na dvor, ak máte túto možnosť.

via GIPHY

Nechajte si doniesť jedlo

A teraz skvelá správa! Callio rozširuje svoju ponuku služieb. Prichádzame s úplne novou donáškou jedla domov, do práce či kamkoľvek nám poviete. Nazvali sme ju – dones.to. Je super jednoduchá (ako uvarenie vody na čaj 😊), pohodlná a férová pre všetkých (pre zákazníka, kuriéra aj reštauráciu).

via GIPHY

Pohoda, klídek a tabáček na horách

Je možné, že dovolenka vám tento rok nevyšla úplne podľa vašich predstáv. Keď to situácia a opatrenia umožnia, neváhajte a doprajte si bezpečnú dovolenku na Slovensku. Tipy a triky, ako na bezpečné cestovanie po Slovensku bez rizík sme vám priniesli v tomto článku. Inšpirujte sa a užite si pamiatky a prírodné krásy, ktoré tu máte ako na dlani.

Predĺžený víkend či týždňový oddych na horách v krásnom jesennom prostredí, aj takto môžete potešiť seba a svojho partnera či celú rodinku. Využiť môžete jednoduché a automatické spracovávanie rekreačných poukazov od Callia, alebo si príspevok na rekreáciu uplatnite na zľavových portáloch callio.zlavadna.sk alebo callio.boomer.sk. Prehľadný zoznam penziónov a hotelov nájdete aj na webe uzivajsislovensko.sk.

via GIPHY

Čo poviete, zlepšili sme vám deň týmito možnosťami na aktívne a zaujímavo strávenú jeseň? Nezabúdajte pozerať na svet v pozitívnom svetle a vyťažte aj z aktuálnej situácie čo najviac pozitívnych zážitkov pre seba aj svoju rodinu.